Облицювання плиткою - це робота, в якій важливі характеристики кожного компонента і дотримання технологічного процесу.
Щоб вийшло все красиво, надійно і найголовніше довговічно, необхідно, щоб і основа була міцною і рівною, і клей "сильним", і плитка якісною і презентабельною, і затирка "правильною". Ось останню часто недооцінюють, при виборі спираючись тільки на вартість матеріалу. А через деякий час, незважаючи на докладені зусилля, шви виявляються далекими від ідеальних, бруд вбирають, як губка, і навіть якщо не починають через кілька років фарбуватися, надають покриттю такого вигляду, що очі б не дивилися.
Тому перед тим як розпочати оздоблення або ремонт, потрібно ретельно підібрати всі складові облицювання, а затірку вибрати не найдешевшу і найзвичнішу, а найнадійнішу і найпрактичнішу.
Навіщо взагалі потрібна затирка?
Під час облицювання плиткою будь-якого виду і формату, чи то крихітна фігурна мозаїка, чи то масивний прямокутний керамограніт, завжди утворюються шви. Вони можуть бути не товщі за волосину, але все одно будуть, оскільки укладання плитки в жорстке зчеплення неприпустиме навіть за так званої "безшовної" технології. Щоб крізь шви під плитку не потрапляла волога і забруднення в процесі експлуатації, вони завжди заповнюються. Заповнення швів (затирка) спеціальними складами є фінальним етапом облицювання, що перетворює окремі елементи в єдине герметичне покриття.
Ще одна найважливіша властивість затірочних складів - це декорування оздоблення, тобто надання йому завершеного вигляду. Правильно підібрана за кольором і фактурою затирка здатна змінити на краще найнепрезентабельнішу плитку, завдяки точному влучанню або ж, навпаки, вираженому контрасту.
Одним словом, епоксидна фуга для плитки - це функціонально-декоративний матеріал, що дає змогу підвищити експлуатаційні характеристики облицьованої поверхні, а також надати їй бажаного вигляду.
Що таке епоксидна затирка і звідки вона з'явилася?
Епоксидна смола - матеріал давно і широко відомий і часто застосовуваний у найрізноманітніших сферах, а епоксидна затирка - це її похідне.
Вона складається з самої смоли, змішаної із заповнювачем (дрібнофракційний кварцовий пісок) і затверджувача, через що її називають двокомпонентною.
У приватному сегменті епоксидні затирочні склади з'явилися порівняно недавно, через що багато хто ставиться до них з недовірою, мовляв, вони ще не пройшли перевірку часом, як цементні, а термін служби в 20-30 років узятий зі стелі.
Це хибна думка - насправді тільки такі затирки використовуються в промисловій сфері.
Епоксидні затирки прийшли до нас із професійного сегмента. Спочатку їх застосовували під час оздоблення плиткою приміщень у харчовій, хімічній та інших галузях промисловості.
Тобто там, де потрібна підвищена стійкість до будь-яких типів експлуатаційних впливів і максимальний термін служби в найагресивніших умовах.
Експлуатаційні характеристики епоксидної двокомпонентної затирки:
Адгезія - застиглий цемент зі шва можна тільки видовбати, а з поверхні відскоблити, але з великою ймовірністю плитка при цьому теж постраждає. Застиглу епоксидну затірку механічно без демонтажу самого облицювання вичистити нереально, а якщо забруднити плитку і не очистити вчасно, доведеться використовувати спеціальні засоби на основі кислот.
Міцність - після того, як затирка повністю висохла, шви не пошкодити навіть спеціально, доклавши серйозних зусиль, вони не дряпаються, не відколюються і не бояться механічних впливів. У процесі експлуатації їм взагалі нічого не робиться ні на стінах, ні на підлозі, ні в будинку, ні на вулиці.
Легкоукладальність - з "рухомим" складом зручно працювати, в процесі застигання він не відходить від плитки і не схильний до розтріскування.
Широкий робочий діапазон - завдяки дрібнофракційній структурі затірка "просочується" і заповнює найтонші шви, завтовшки всього в міліметр, і відмінно тримається в широких (до 10 мм). У неї немає обмежень ні за типом основи, ні за типом облицювального матеріалу, працює з керамікою, керамогранітом, склом, деревом, і з металом.
Стійкість до вологи - поверхня шва, затертого епоксидною затіркою, після повного застигання стає абсолютно стійкою до вологи. Вона її не вбирає і не пропускає під облицювання, тому саме епоксидні склади рекомендовані до застосування у вологих приміщеннях, і в зонах прямого контакту з водою. Це і душові кабінки, і піддони, і чаші басейнів, і купелі, і мийні в лазнях, і саунах, тощо. Ні в сухих, ні у вологих зонах у швах ніколи не заведеться пліснява або грибок, вони десятиліттями залишатимуться презентабельними і функціональними.
Стійкість до забруднень - ні фартухи на кухні, ні стіни в прохідних коридорах, об які люблять тертися великі домашні улюбленці, ні підлоги в приміщеннях різного типу, ні якісь інші поверхні під плиткою, затертою епоксидною сумішшю, не втрачають вигляду. Як би і чим вони не забруднилися, з гладкої поверхні, що абсолютно не вбирає, все відітреться без зайвих зусиль і праці.
Стійкість до агресивних речовин і абразивів - щоб розчинити епоксидну смолу необхідно застосовувати спеціальні кислоти. А засоби побутової хімії, навіть такі агресивні, як видалячі жиру і їм подібні, не здатні завдати шкоди матеріалу. Поверхні можна мити чим завгодно, скоблити, якщо є потреба, терти жорсткими щітками - затирка не постраждає і не втратить колір.
Декоративність - при правильному нанесенні шви виходять ідеально рівними і гладкими, а колірна палітра налічує безліч відтінків. Епоксидна затирка підкреслює красу плитки і підвищує її презентабельність. Це чудовий інструмент у руках дизайнера або домашнього майстра, який дасть змогу перетворити найпростіше облицювання на щось розкішне.
Практичність - затирка не вимагає ніякого особливого догляду, навпаки, відмінно переносить жорсткі умови експлуатації. Щоб повернути покриттю первісний вигляд, досить вимити поверхню зі звичайним мийним засобом. Якщо знадобиться, для видалення найскладніших і найстійкіших забруднень допустимо застосовувати агресивні мийні засоби і сильний механічний вплив.
Довговічність - епоксидні затірки найдовговічніші, їхній термін служби багаторазово перевищує термін служби цементних складів. Недарма їх застосовують у промисловості, де непорівнянні експлуатаційні навантаження і ніхто не ремонтуватиме цехи кожні кілька років. Найвища адгезія в поєднанні з міцністю і непроникністю шва після повної полімеризації дають змогу виробникам встановлювати мінімальний термін служби в 20 років, а на практиці він і того більше.
Ми пропонуємо Вам для закладення швів на керамічній плитці найкращий двокомпонентний кислотостійкий епоксидний шовний заповнювач Green Epoxy Fyga.
Застосування шовного заповнювача Фуга епоксидна Green Epoxy Fyga
Технічні дані Green Epoxy Fyga:
Життєздатність суміші: 300 хвилин.
Час корекції: 300-600 хвилин.
Легке пішохідне навантаження: приблизно через 36 годин.
Готовність до експлуатації: через 4 дні поверхня готова до впливу хімічно агресивних речовин.
Колір: базові відтінки.
Нанесення: гумовим шпателем.
Фінішна обробка: губкою.
Термін зберігання: 24 міс